POMAGAMY W:

WSPARCIE W OKRESIE PANDEMII

Podczas pandemii COVID-19 fundacja AT-System Group czynnie zaangażowała się w wsparcie polskich szpitali podczas walki z rozprzestrzenianiem się choroby. Wolontariusze wspierali również warszawskie dzielnice przy niwelowaniu skutków pandemii.Nasi wolontariusze codziennie pracują na pierwszej linii frontu podczas walki z pandemią COVID-19 prowadząc punkt pre-triage Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego Ich zadaniem jest wstępna kwalifikacja pacjentów przed udaniem się na Izbę Przyjęć na podstawie badań oraz wywiadu epidemiologiczno-klinicznego.

Pomoc seniorom w postaci robienia zakupów i dostarczanie im żywności oraz leków. Akcja pomocy osobom ze Stowarzyszenia Ariadna współpracującym z Urzędem Dzielnicy Ursynów. Dzięki wolontariuszom Fundacji do wielu osób potrzebujących trafiły paczki żywnościowe i maseczki.

 

 

WSPARCIE JEDNOSTEK OPERACYJNYCH MON

 

Szkolenie w górach

Szkolenie strzeleckie

Szkolenie nad wodą

WSPARCIE ROZWOJOWE

Pomoc seniorom w postaci robienia zakupów i dostarczanie im żywności oraz leków. Akcja pomocy osobom ze Stowarzyszenia Ariadna współpracującym z Urzędem Dzielnicy Ursynów.

Dzięki wolontariuszom Fundacji do wielu osób potrzebujących trafiły paczki żywnościowe i maseczki.Fundacja od początku swojej działalności jest związana z Uniwersytetem Warszawskim. Od kilku lat regularnie odbywają się tam wykłady, prelekcje, seminaria, debaty i szkolenia prowadzone przez członków Fundacji oraz ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności. Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą również uczestniczyć w przedmiotach ogólnouniwersyteckich organizowanych przez Fundację.

Prezes Fundacji Maciej Górski wprowadził nowy przedmiot ogólnouniwersytecki na Uniwersytet Warszawski, który “umożliwia kształtowanie nabycie teoretycznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz reagowania na współcześnie występujące zagrożenia. Student podczas zajęć poznaje specyfikę współcześnie występujących zagrożeń oraz nowoczesnych standardów reagowania oraz bezpieczeństwa. Poprzez obserwację pośrednią oraz bezpośrednią poszerzane są umiejętności rozpoznawania oraz właściwych reakcji w sytuacji zagrożenia.”

Jeszcze przed założeniem Fundacji grupa ekspertów i pasjonatów tematyki ogólnie pojętego bezpieczeństwa na przełomie lat 2016/17 zorganizowała autorski cykl seminariów: Anty-Terror System, Sytuacja zagrożenia – zamach bombowy, Sytuacja zakładnicza, Active Shooter.

WYDARZENIA CYKLICZNE

Wolontariusze Fundacji AT-System Group cyklicznie angażują się w organizowanie akcji, zbiórek lub wydarzeń przy których chętnie pomagają podczas organizacji. Świąteczne rozdawanie prezentów lub wsparcie Państwowej Straży Pożarnej to tylko niektóre z przykładów wydarzeń w których brali udziałych brali udział wolontariusze fundacji. 

Wolontariusze Fundacji zainspirowani akcją przeprowadzoną przez Państwową Straż Pożarną o nazwie MIŚ RATOWNIŚ, postanowili zorganizować i rozpromować zbiórkę w kilkunastu punktach na terenie Warszawy. W związku z tym, że pomysł zbierania misiów powstał, aby pomóc małym uczestnikom wypadków drogowych, w akcje zaangażowało się kilka szkół, a także przedszkoli. Wyniki zbiórki przerosły oczekiwania wszystkich wolontariuszy – – udało się zgromadzić ponad 1800 misiów, które trafiły do oddziałów OSP w: Siechnicach, Sobótce Zachodniej, Stróży, Mietkowie oraz Węgrach.

Podczas Strajku Kobiet w Warszawie ratownicy Fundacji zdecydowali się wolontaryjnie pomóc i wesprzeć bezpieczeństwo przy tak dużym zagęszczeniu ludności. Na ulicach centrum miasta miasta zgromadziło się ponad sto tysięcy protestujących obywateli. O –  ich bezpieczeństwo zadbali ratownicy Fundacji.

W grudniu 2020 roku wolontariuszom Fundacji udało się zorganizować świąteczną akcję, dzięki której możliwe było spełnienie marzeń – tych zwykłych, jak podstawowe kosmetyki i odzież, ale też bardziej wyszukanych, jak lot helikopterem czy spotkanie jednego z piłkarzy reprezentacji.W grudniu 2020 roku wolontariuszom Fundacji udało się zorganizować świąteczną akcję, dzięki której możliwe było spełnienie marzeń – tych zwykłych, jak podstawowe kosmetyki i odzież, ale też bardziej wyszukanych, jak lot helikopterem czy spotkanie jednego z piłkarzy reprezentacji.